Web Analytics

Termal Transfer

Termal Transfer yazıcılar seramik bir kaplama üzerine monte edilen bir dizi bağımsız rezistörden oluşan termal baskı kafası sayesinde mürekkeple kaplı polyseter ribonun ürün yüzeyine ısı ile transferini sağlayarak çeşitli esnek ambalaj ve film folyolar üzerine metin, tarih, saat, parti kodu, gerçek zamanlı üretim kod bilgileri, barkod, logo ve grafik baskısı alabilen kodlama cihazlarıdır. Bakliyat, şekerleme ve makarna gibi unlu mamül paketlerinde olmak üzere gıda sektörü ve ilaç sanayiinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Uygulama ve çalışma moduna göre 2 tip termal transfer kodlayıcı bulunmaktadır:

1. Aralıklı( Dur Kalklı) Hareket Tipindeki Termal Transfer Yazıcılar

Bu tipteki termal transfer yazıcılar ambalajlama, paketleme, etiketleme veya dikey dolum makinesinin baskı alınacak folyo ya da film malzemesi üzerinde belirli devir sayısı başına bir kez basılı durur. Bu esnada baskı kafası açılır. Ambalaj film ve ribon boyunca hareket eder, bu duruş esnasında ürün üzerine baskı alır ve yazdırma işlemini yapar. Termal baskı kafası yükselip ana pozisyonuna geri döner, ribon ilerler ve süreç tekrarlanır. Bu çalışma modu intermittent olarak da adlandırılmaktadır.

2.Sürekli Hareket Tipindeki Termal Transfer Yazıcılar

Continous olarak da adlandırılan sürekli çalışma moduna sahip üretim hatlarında, baskı alınacak olan ambalaj film yüzeyi ilgili makine çalıştığı sürece daima hareket eder. Sürekli hareket tipindeki termal transfer yazıcılar bir encoder veya ürün fotoseli aracılığıyla hat hızını ölçer. Daha sonra bu bilgiyi baskı (yazdırma) hızını ve ribon kullanımını hesaplamak için kullanır. Hareket algılandığında ribon şeridini hızlandırır, baskı kafası alçalır ver yazdırmaya başlar. Yazdırma işlemi sonucunda baskı kafası ana konumuna geri döner ve ribon hareket etmeyi durdurur.

Termal Transfer
© 2018 Projet A.Ş. All Rights Reserved | KVKK Bilgilendirmesi Başvuru Formu | Aydınlatma Metni | Açık Rıza Metni

Teklif Al

Teklif formunu doldurarak bizden teklif talep edebilirsiniz.