Web Analytics

Lazer Markalama

Lazer markalama ve kodlama teknolojisi ürün veya ambalaj üzerindeki yüzey kaplamasını kaldırarak, oyma veya gravür işlemi yaparak ya da ürünün yüzeyini değiştirerek yüksek hızlarda metin, 2D Data Matrix, logo, grafik, sembol, geniş karakter kodlama gibi karmaşık kodların kalıcı baskısının alınmasını sağlar.

Cam, plastik, kauçuk, pet, PVC, ambalaj folyoları, metal gibi hemen hemen her çeşit yüzey üzerine, en zorlu üretim hatlarında bile rahatlıkla kalıcı, hızlı ve kaliteli baskı alabilme özelliği ile çok yönlü, güvenilir ve toplam sahip olma maliyeti düşük olan kodlama yöntemlerinden biridir. Yiyecek, içecek, otomotiv ve ilaç gibi yüksek hacimde üretim ve kaliteli baskı gerektiren sektörler için de idealdir.

Lazer markalamada karbondioksit kaynağı ile oluşturulan, çıplak gözle görülmeyen odaklanmış bir ışık demeti galvo aynalar tarafından bükülerek bir lensin içinden geçer ve baskı karakterleri oluşturulur. 

Boyalı kartın üzerindeki boyanın üst mikronları çıkarılarak alt tabaka ile renk farkı yaratılır. Plastik yüzey üzerinde ise, kimyasal yapı lazer tarafından değiştirilerek renk farkı oluşturabilir ya da eritilerek görünebilir bir iz bırakılabilir. Cam yüzeyler üzerinde ise net ve kalıcı baskı mikro çatlaklar aracılığıyla yapılır.

Lazer Markalama
© 2018 Projet A.Ş. All Rights Reserved | KVKK Bilgilendirmesi Başvuru Formu | Aydınlatma Metni | Açık Rıza Metni

Teklif Al

Teklif formunu doldurarak bizden teklif talep edebilirsiniz.