Web Analytics

CIJ Sürekli Mürekkep Püskürtme Teknolojisi

CIJ (Continuous Ink Jet) olarak adlandırılan Sürekli Mürekkep Püskürtmeli Inkjet Kodlama teknolojisinde rezonatör adı verilen bir piezoelektrik kristal, basınçlı mürekkep akımına akustik enerji ileterek saniyede 62.500 mürekkep damlası üretilmesini sağlar.

Tam olarak aynı büyüklükte olan her bir mürekkep damlasına şarj elektrodu tarafından elektrik yüklenir. Elektrik ile yüklü damlalar daha sonra deflektör plakalar arasından saptırılarak baskı için kullanılır. Baskıda kullanılmayan hareketsiz damlalar ise yeni döngüde kullanılmak üzere mürekkep haznesine geri döner.

Sürekli Mürekkep Püskürtmeli Inkjet Kodlamanın Avantajları

Markem-Imaje’ın benzersiz Jet Speed Control sistemi sayesinde üretim ortamının sürekli kontrolü sağlanarak en uygun baskı kalitesi sağlanır. Ortam ısısına göre mürekkep püskürtme hızı otomatik olarak ayarlanır. 

Uygulama aralığının esnekliği (cam / metal / film / vb.), kurulum kolaylığı, düşük baskı maliyeti, sarf malzemelerinin değiştirilmesi sırasında hat durmaması birçok renk ve çeşitli özelliklere sahip geniş mürekkep aralığı sürekli mürekkep püskürtmeli inkjet kodlamanın diğer avantajlarındandır.

Baskı modülü

Üretim verimliliğini maksimize etmek için tasarlanan patentli noozle temizleme sistemi, yazıcı her çalıştırıldığında ve kapatıldığında otomatik aktive olur. Böylece uzun süreli kapatmalardan sonra bile yazıcının sorunsuz yeniden çalıştırılmasını sağlar.

CIJ Sürekli Mürekkep Püskürtme Teknolojisi
© 2018 Projet A.Ş. All Rights Reserved | KVKK Bilgilendirmesi Başvuru Formu | Aydınlatma Metni | Açık Rıza Metni

Teklif Al

Teklif formunu doldurarak bizden teklif talep edebilirsiniz.